Pokud objednáte zboží v hodnotě alespoň 2.500,- Kč, máte od nás doručení ZDARMA

Péče o ruce a nehty

Říká se, že ruce hodně vypovídají o lidech. Odráží se v nich nejenom, jak o sebe dbáme, ale také náš psychický stav. Vše se dá z nehtů vyčíst. Většina lidí mívá nehty pečlivě upravené a čisté a v jejich okolí není žádná odumřelá kůžička. Abyste dosáhli dokonalých rukou, je zapotřebí mít kvalitní manikúru, ať už na zcela přírodní nehty, tak i na nehty nalakované.

Na E-Manikury.cz dostáváme často otázky, které se týkají nejrůznějších problémů s nehty a tak jsme se rozhodli na nejčastější otázky uveřejnit naše odpovědi.

Lámavost nehtů

Lámavost a třepení nehtů určitě všichni důvěrně známe..  Celý den věnujeme péči o domácnost, myjeme nádobí běžně dostupnými prostředky, v práci například ťukáme do klávesnice,  manipulujeme s kdečím atd…. To je pro naše nehty hotový „mor“. Neustálé namáčení a vysušování způsobuje oslabování a třepení nehtů.

Nejprve bychom se měli věnovat samotnému ošetření. To, co jsme celý den nehtům nedopřávaly, by se dalo napravit například večer při sledování oblíbeného pořadu. Jakkoliv se vám teď bude má rada zdát směšná, je to opravdu osvědčený recept. Namáčejte si nehty do másla. Opravdu čtete správně. Máslo je dostatečně mastné, aby dodalo vašim nehtům pružnost a elasticitu, navíc je zásobárnou velkého množství vitamínů. Kostku másla ponechte při pokojové teplotě změknout a poté ponořte poslední články prstů tak, aby byly celé nehty včetně lůžka ponořené a vaše nehty mohly vstřebávat vše potřebné. Tuto proceduru stačí provádět cca 2x týdně na zhruba 20 minut (v závislosti na míře namáhání v průběhu dne a samozřejmě i v závislosti na míře poškození). Aby tato metoda byla opravdu účinná po ukončení si omyjte ruce pouze vlažnou vodou a nechte je ještě chvíli odpočívat. Toto ošetření můžete aplikovat i na nalakované nehty. Máslo se dostane do okolí lůžka i pod nehty.  Toliko k radám našich babiček :).

Odstranění starého laku

Některé odlakovače nehty vysušují, a tak zvolte takový, který jim dodá hydrataci a posílí je. Vyzkoušejte jich více,  sami uvidíte, který je pro vás vhodný.  

Zastřihávání nehtů

Před samotným zastřiháváním by měly být ruce ponořeny do teplé vody alespoň 5 minut. Nehty změknou a zabráníte tak jejich roztřepení při střihu.

Pilování nehtů

Pilováním docílíte požadovaného tvaru a také zabráníte třepení a lámání. Pilujte vždy jedním směrem, od strany ke středu nehtu. Zvolte správně pilníčky. Hrubším zkrátíte a vytvarujete nehet, jemnějším pilníčkem potom nehet doupravíme, aby se nám netřepil. Dobré jsou skleněné pilníčky, mám je vyzkoušené a můžu doporučit.

Tak milé dámy (i pánové), s chutí do toho. Upravené nehty jsou naše vizitka, Na našich stránkách najdete kvalitní značkové manikúry, které si můžete nejenom objednat pro sebe, ale také pro vaše blízké, např. jako vánoční dárek. Přeji Vám krásné a upravené nehty.